Schudnij z dietą kopenhaską w 13 dni

grafika dieta kopenhaska

Wpływ diety kopenhaskiej na ciążę i antykoncepcję

Chociaż dieta kopenhaska jest uznawana za dietę rygorystyczną i z tego powodu nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród dietetyków, to jednak mimo to, wiele osób decyduje się na odbycie tej trzynastodniowej kuracji odchudzającej. Trzeba jednak pamiętać, iż dieta ta nie jest polecana każdemu, ze względu na stosunkowo niską zawartość kalorii oraz węglowodanów, będących źródłem energii.

Jeśli w najbliższym czasie planujesz przejście na dietę kopenhaską, warto zaczerpnąć porady lekarza. Na pewno jednak na tą kurację odchudzającą nie powinny decydować się kobiety w ciąży, gdyż dieta będzie miała wówczas wpływ na rozwój płodu. W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem będzie odłożenie zrzucania zbędnych kilogramów na czas po ciąży. Dieta kopenhaska odradzana jest także kobietom karmiącym piersią.

Kobiety w ciąży powinny szczególną uwagę przywiązywać do swojej diety. Powinna być ona właściwie zbilansowana, a więc nie może w niej zabraknąć cennych witamin, minerałów oraz pierwiastków. Takie składniki odżywcze są potrzebne zarówno przyszłej mamie, jak i dziecku. Dieta kopenhaska jest dietą niskotłuszczową, o małej zawartości węglowodanów, dlatego nie może stanowić wartościowej diety dla kobiety spodziewającej się dziecka.

Dieta kopenhaska a antykoncepcja

Wiele kobiet decydujących się na dietę kopenhaską bardzo często zadaje pytania odnośnie antykoncepcji i jej wpływu na trzynastodniową kurację odchudzającą. Opinie na ten temat są podzielone. Według specjalistów dieta kopenhaska, pomimo tego, iż jest dietą dość restrykcyjną, to jednak nie powinna osłabiać działania przyjmowanych środków antykoncepcyjnych.

Stosowanie antykoncepcji nie jest więc przeciwwskazaniem do odbycia kuracji odchudzającej zwanej dietą kopenhaską. Co więcej, jak się nawet okazuje, dieta może znacznie zwiększyć skuteczność środków antykoncepcyjnych, jeśli uda nam się zrzucić nawet kilka kilogramów.

Jeśli będziemy stosować antykoncepcję w czasie odbywania diety kopenhaskiej i zauważymy, że pojawiają się u nas problemy żołądkowe, biegunka oraz wymioty, wówczas może to być sygnał do niepokoju. W takim wypadku konieczna będzie konsultacja lekarska.

W pierwszej kolejności można zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu, ale nie obawiajmy się także z naszym problemem udać się do specjalisty ginekologa. Każdy środek antykoncepcyjny działa inaczej, więc trudno przewidzieć ewentualne działania niepożądane, które mogą się pojawić w skutek stosowania diety kopenhaskiej.

comments powered by Disqus

Copyright © by DietaKopenhaska 2011 - 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Do góry