Schudnij z dietą kopenhaską w 13 dni

Jak przetrwać dietę kopenhaskę?

Dieta kopenhaska jest dietą dość restrykcyjną, nic więc dziwnego, że tak wiele osób ma obawy co do przetrwania tej kuracji odchudzającej. Korzyści jakie można osiągnąć dzięki stosowaniu diety kopenhaskiej są naprawdę ogromne, w jaki sposób jednak skutecznie przetrwać czas diety?

dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska ma zarówno swoje zalety, jak i wady, o których powinniśmy wiedzieć jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji przejścia na tą kurację odchudzającą. Wśród dietetyków i specjalistów do spraw żywienia dieta ta niestety nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Postrzegana jest jako dieta rygorystyczna, monotonna, a także dość wyczerpująca. Jeśli nie będziemy stosować się do jej dokładnych zaleceń, wówczas możemy doprowadzić nie tylko do ogólnego osłabienia organizmu, ale również do niepożądanego efektu jo – jo.

Bardzo często podkreślana jest jednak wyjątkowa skuteczność diety kopenhaskiej, która pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również:

By przetrwać tą trzynastodniową kurację odchudzającą, z całą pewnością powinniśmy być dobrze przygotowani psychicznie. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć optymalne rezultaty, walcząc jednocześnie z pokusami, których w czasie diety na pewno będzie pojawiać się sporo.

Dieta kopenhaska jest dietą o konkretnych założeniach, których w czasie kuracji trzeba się trzymać. Wiele zależy również od siły woli oraz od naszego indywidualnego podejścia. Pamiętajmy, iż jeśli na co dzień prowadzimy aktywny tryb życia, wówczas na okres diety należy zrezygnować z uprawiania sportu. Podobne wskazówki obowiązują osoby pracujące fizycznie. Dietę kopenhaską najlepiej stosować więc w czasie urlopu. Jeśli nie jest to możliwe, wówczas postarajmy się chociażby o to, by część naszych obowiązków została przekazana innym osobom.

Kluczem do odniesienia sukcesu może być także wcześniejsze przygotowanie się do wysiłku, który będzie nas czekał. Już na kilka tygodni przed planowaną kuracją odchudzającą można postarać się o wyeliminowanie niektórych pokarmów z naszego menu, po które na diecie nie będziemy mogli sięgnąć. Z jadłospisu powinny zniknąć przede wszystkim słodycze, napoje gazowane oraz wysoko przetworzona żywność. Wówczas znacznie łatwiej będzie nam przetrwać czas diety, a korzyści, które osiągniemy powinny nas w pełni usatysfakcjonować.

comments powered by Disqus

Copyright © by DietaKopenhaska 2011 - 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Do góry