Schudnij z dietą kopenhaską w 13 dni

grafika dieta kopenhaska

Charakterystyka diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska zakłada stosowanie rygorystycznego planu żywieniowego przez trzynaście dni. Przez ten czas należy jeść tylko i wyłącznie trzy posiłki dziennie, mianowicie śniadanie, lunch oraz obiad. To z całą pewnością jedna z najbardziej restrykcyjnych diet, jednak jej zwolennicy sądzą, że w ten sposób można schudnąć nawet do kilkunastu kilogramów w niecałe dwa tygodnie!

Opis diety kopenhaskiej można uznać za dość schematyczny, bowiem w trzynastodniowym jadłospisie przewijają się podobne, jeśli nawet by nie rzec, że te same produkty. Wchodzą one w skład poszczególnych posiłków, które spożywane są w trakcie kuracji odchudzającej.

Ważnym zaleceniem jest przestrzeganie przede wszystkim godzin jedzenia. Po porannym śniadaniu jest więc czas na lunch, który powinien być zjedzony przed godziną czternastą, a następnym posiłkiem jest obiad, podany najlepiej przed 18. Bardzo istotne jest także liczenie kalorii, w sumie bowiem nie powinniśmy przekroczyć 900 kalorii dziennie.

Podstawowe składniki diety:

ZALETY DIETY KOPENHASKIEJ:

Pamiętaj! Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie diety kopenhaskiej, dokładnie zastanów się, czy aby na pewno jest ona ci potrzebna. Decydując się na tą restrykcyjną kurację, dokładnie zaplanuj swoje posiłki. Wcześniej kup wszystkie produkty – w ten sposób unikniesz wizyt w sklepach, podczas których trudno będzie ci się oprzeć pokusom.

Dieta kopenhaska jest często nazywana „dietą żelaznych zasad”, jest ponadto dietą ubogą w witaminy oraz sole mineralne. W tym czasie warto więc przyjmować suplementy witaminowe, które zapobiegną wystąpieniu ewentualnych niedoborów.

Absolutnie nie należy wydłużać oraz skracać czasu kuracji, gdyż w ten sposób nie osiągniemy satysfakcjonujących nas rezultatów.

Warto wiedzieć, że w każdym przypadku najtrudniejsze bywają pierwsze dni przebywania na diecie kopenhaskiej. To właśnie w tych dniach zaleca się picie co najmniej dwóch litrów wody mineralnej dziennie. Dzień można natomiast zacząć od filiżanki kawy, posłodzonej jedną, płaską łyżeczką cukru, która pobudzi organizm do działania.

Dodatkowe zalecenia

Według dietetyków podczas stosowania diety kopenhaskiej z menu należy wyeliminować sól, zwłaszcza jeśli dotychczas była przez nas używana w dość dużych ilościach. Ten program jej zabrania, ale za to do woli możemy korzystać ze świeżych ziół, takich jak bazylia, tymianek czy oregano, które również świetnie dodadzą smaku przygotowywanym potrawom.

Początkowe dni stosowania diety mogą nas przyprawić o lekkie bóle głowy oraz ogólne osłabienie, jednak po ich upływie powinniśmy czuć się o wiele lepiej. W każdym razie decydując się na tą trzynastodniową kurację odchudzającą warto zaopatrzyć się również w dodatkowe preparaty witaminowe, które sprawią, że nasz organizm każdego dnia będzie otrzymywał odpowiednią dawkę witamin i minerałów.

comments powered by Disqus

Copyright © by DietaKopenhaska 2011 - 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Do góry