Schudnij z dietą kopenhaską w 13 dni

grafika dieta kopenhaska

Przeznaczenie diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska nie jest kuracją odchudzającą nastawioną na szybkie efekty, a zatem - nie powinna być stosowana dłużej, niż wskazują zasady opracowane przez lekarzy i specjalistów od spraw dietetyki. Z uwagi na rygorystyczny plan żywieniowy, niestety – dieta kopenhaska nie nadaje się dla wszystkich.

Plusy i minusy

Jak każda kuracja odchudzająca, również dieta kopenhaska ma swoich przeciwników i zwolenników, a co za tym idzie – niesie za sobą plusy i minusy, a więc przed decyzją o jej zastosowaniu, należy przeczytać jakie należy spełnić warunki, by nie martwić się o negatywne efekty i jakie są przeciwwskazania stosowania tej diety.

Dieta dla każdego?

Z pewnością nie – trzynastodniowa dieta kopenhaska, będąca swoistym zbiorem wyrzeczeń, nie nadaje się dla każdego. Aby móc zastosować tę efektywną kurację, niezbędne jest spełnienie poniższych warunków:

  1. Dobry stan zdrowia – dietetycy zgodnie twierdzą, że na dietę kopenhaską mogą zdecydować się tylko i wyłącznie osoby nie cierpiące na jakiekolwiek, nawet najmniejsze zdrowotne dolegliwości, a więc w skrócie – osoby cieszące się idealnym zdrowiem.
  2. Silna wola- dieta kopenhaska to rygorystyczne przestrzeganie wszystkich zasad, bez możliwości wprowadzenia nawet najmniejszych modyfikacji – tylko w takim wypadku, jej skuteczność będzie największa.
  3. Odpowiedzialność– przed zastosowaniem diety kopenhaskiej, powinno skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu, da nam zielone bądź czerwone światło sygnalizujące nam jednocześnie stan naszego zdrowia.
  4. Lekka praca– z uwagi na dostarczanie organizmowi bardzo ograniczonej, szczególnie w stosunku do poprzednich nawyków żywieniowych ilości kalorii, dietę kopenhaską powinny stosować jedynie osoby, których praca nie wymaga nadmiernego wysiłku fizycznego, która należy do prac „lekkich”.
  5. Dla młodych– z uwagi na nieodpowiednie zbilansowanie kuracji kopenhaskiej zarówno pod względem witamin jak i niezbędnych dla człowieka minerałów, skutki uboczne tej diety mogą być tym gorsze, im starszy jest człowiek. Młody organizm szybciej się regeneruje, jednak w tym aspekcie również są ograniczenia – nie można być zbyt młodym, a więc nie jest to dieta przeznaczona dla nastolatków i co logiczne – dzieci.

Przeciwwskazania

Zgodnie z powyższymi warunkami, wniosek odnośnie przeciwwskazań do stosowania diety kopenhaskiej jest prosty – dieta nie nadaje się dla osób chorych, nie charakteryzujących się silną wolą, nieodpowiedzialnych, pracujących fizycznie i jeszcze rozwijających się.

Niestety – niektórzy ów warunków nie przestrzegają bądź wydaje im się, że je spełniają. Dla niedowiarków bądź osób mających skłonności do ryzyka przygotowaliśmy listę przeciwwskazań, które automatycznie dyskwalifikują pewne osoby z listy kandydatów do zastosowani kuracji kopenhaskiej.

Przeciwwskazania nie do obejścia:

comments powered by Disqus

Copyright © by DietaKopenhaska 2011 - 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Do góry